o nás

HÁJOVŇA /kultúrno - turistické centrum/

Areál kultúrno turistického centra Hájovňa prevádzkuje občianske združenie NAD TÝM – Červená Studňa o.z., založené v roku 2017. Od mesta Banská Štiavnica sme získali do dlhodobého prenájmu objekt bývalej hájovne na periférii mesta, v oblasti uzlov dopravných aj turistických trás v sedle Červená Studňa. Po dvanástich mesiacoch prác za pomoci dobrovoľníkov, priateľov a rodiny sa nám podarilo otvoriť INFO – BUFET. Je vybavený verejným sociálnym zariadením pre návštevníkov lokality, pódiom, ohniskom, hojdačkami a sedením pre návštevníkov. V roku 2018 sme sprevádzkovali budovu ako alternatívny galérijný priestor, kde pripravujeme výstavy. Postavili sme turistickú Útulňu na prenocovanie piatich osôb. Našim cieľom je vytvoriť priestor pre kultúru v jedinečnom prírodnom prostredí, určenom na zdieľanie, kultúrny oddych, tvorbu a vyjadrenie sa prostredníctvom kladenia otázok a hľadaní odpovedí vo forme prednášok, diskusií, workshopov, dielní, predstavení, výstav a koncertov. Využívame túto turistickú lokalitu na to, aby sa okoloidúci Štiavničan či turista mohol mimovoľne, pri posedení v bufete, stretnúť s kultúrou a umením

Pokračujeme vo zveľaďovaní prostredia, čistení od nelegálnej skládky v priľahlom lese Hájovne a budovaní a rekonštruovaní areálu. Budeme radi ak nás navštívite. Ukážeme Vám naše ,,malé“ víťazstvá a veľké výzvy, ktoré nás čakajú.

S pozdravom členovia občianskeho združenia NAD TÝM – Červená Studňa

odstránenie azbestovej krytiny certifikovanou firmou

vernisáž projektu: NOVÁ FASÁDA: Premýšľam nad tým., autor: Ján Viazanička, 2018

naše deckOKO na štítovej stene, autorka: Viktória Decko Horňanová, 2018

v okolí Hájovne je možné napríklad: bežkovať, sánkovať, korčulovať, prechádzať, bicyklovať, kúpať, opekať, prespať, ísť na WC a ... .